Naši koně

V současné době jsme stav koní z pěti snížili na tři - poničku Jenny, mladého hřebce Shaie a v červnu 2016 přibyla plnokrevná kobylka Juris. 

Aktuálně je máme opravdu především pro radost, nevěnujeme se žádnému sportu, pouze se snažíme sebevzdělávat a s koňmi vycházet. 

Máme je doma s celoročním pobytem na pastvinách a zázemí máme s přístřeškem - do budoucna plánujeme výstavbu venkovních boxů a jízdárny.

 

Shai Gall


13342861 10206301022715809 6583923782906671364 nJméno: Shai Gall

Datum narození: 31.5.2014

Plemeo: TT

Matka: Sendy po Genius II

Otec: Ladinos (holst)

Zatím hřebec, můj osobní kůň a naděje.

Cíle do boudoucna jsou věnovat se "přirozené komunikaci" a hodně do budoucna snad military - Shai na to bezpochyby mít bude, otázka je co jezdec :-) 

 

Jenny

 Jméno: Jenny

Datum narození: 4.4.1996

Plemeno: huculský typ

Matka: neznámá

Otec: neznámý

Milionová kobylka, pohybuje se kolem ní dvouletý Lexíček. Aktuáně je v péči nejen Lexíka, ale především Natali Burešové se kterou se věnují rekreaci a pokud zdravotní Jennysky dá, tak letos zkusíme nějaké hobby závody.

Jenny téměř celý život strávila u Peti Musilové, se kterou se zúčastnila mnoha hobby i oficiálních závodů s menšími i většími úspěchy, jedná se o velmi spolehlivého a dobře přiježděného koně. Pokud je jezdec jemný a srozumitelný, zvládá Jenny s nadhledem téměř vše.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jurmala

 

 

DSC 1067Jméno: Jurmala (POL)

 

Datum narození: 11.1.2003

 

Plemeno: anglický plnokrevník

 

Matka: Japura (POL)

 

Otec: Belenus (GER)

 

Juris se k nám přidala v červnu 2016, kdy jsem si ji pořídila k narozeninám. Pracujeme na zklidňování, zjemňování a kondici. Aktuálně konečně našla svoji dvounohou parťačku Nikču Slovákovou a začalo jí pracovní období. Výsledky se snad brzy dostaví. 

Za svůj život prošla dostihovou kariérou, která se na ní dle očekávání podepsala a měla jedno hříbě.